Ако сте открили тази статия вероятно обмисляте да си удължите миглите, но не знаете кой ефект ще ви отива повече, какви видове удължавания има и изобщо дали тази процедура е това, което търсите.
В тази статия ще се опитаме да отговорим на всички измъчващи ви въпроси, за да може в края на статията не само да улесните избора си за процедурата, но и да сте сигурна, че сте направили правилния избор.
Какво е миглопластиката?
И така, миглопластиката това е процес на удължаване на естествените мигли с помощта на изкуствени косъмчета, които се залепят за вашите миглички. Изкуствените такива от своя страна са по-черни, дебели и дълги. Това е дълготраен ефект, в този смисъл, че трае около 4-6 седмици в зависимост от жизнения цикъл на вашите мигли. Под „жизнен цикъл“ имам предвид, че всяка една естествена мигла расте до определена дължина, пада и се сменя с нова. В зависимост от това в кой момент от този цикъл сте си поставили изкуствените мигли, процедурата ще трае по-дълго или по-късо. Ако изкуствените мигли са добре залепени те падат заедно с естествената мигла в края на нейния цикъл.
Някои хора много се плашат, когато видят, че изкуствената мигла пада заедно с естествената, особено пък ако поставянето е било точно в края на растежа на естествените и казват, че от миглопластиката падат собствените мигли. – Това е мит! Добре поставените мигли нямат никакво отношение към падането на естествените. Миглите се появяват, растат и падат както и преди, само че сега имат и изкуствени такива залепени до тях и това ги прави по-видими.
Как се провежда процедурата?
Обикновено клиентът лежи в хоризонтално или полуседнало положение, със затворени очи докато майсторът залепва изкуствените мигли. Относно времето за процедура – като човек имащ миглопластика от няколко години и собственик на салон за красота, през който са минали не един майстор, знам че качественото първоначално поставяне в техниката „косъм по косъм“ за по- малко от 1.30 часа не може да има! Така че, пригответе се да си починете и дори да заспите по време на процедурата. Ако майсторът ви каже, че ще ви отнеме 40 мин. или 1 час попитайте първо дали ще направи и двете очи 🙂 и второ дали работи с готови снопчета. За недостатъците на поставянето със снопчета вижте по-надолу.
Какви видове миглопластика има?
Ако говорим за видове, то е добре да обясним, че самите мигли могат да бъдат удължени по различни начини:
Краткотрайна миглопластика:
– може след грим да се залепят мигли на лента, които ако са качествени могат да се използват многократно, просто си купете отделно хубаво лепило.
– по същия начин след грим може да се залепят снопчета със специално лепило, тези миглички обаче се свалят при премахването на грима и не се използват пак.
Дълготрайна миглопластика (трае до един месец, след всяка 2-ра/ 3- та седмица се препоръчва поддръжка):
– Методът «Косъм по косъм» се счита за най-качествения и лесен за носене. Той се състои в това, че към всяка естествена мигла се залепва една или повече изкуствени, като самото залепване на една или повече мигли се преценява от майстора в зависимост от желания ефект (за самите ефекти може да прочетете по-надолу в статията) и от издръжливостта на самата мигла. Примерно, върху бейби-миглички или редки и тънки такива не се препоръчва да се залепва 3 и повече изкуствени мигли тъй като това много натоварва миглата и тя в резултат на това ще се скъса. Този метод трае от 1.5 до 3 часа и е за препоръчване за хората, които искат да си запазят собствените мигли здрави и да получат максимално естествена, красива миглопластика. В нашия салон за красота работим само по този метод.
– Методът със снопчета е по-бърз, той трае от 40 мин. до 1.5 часа и на това изглежда предимствата му свършват. Майсторът работи с готови снопчета, купени или направени от самия него по-рано и тъй като снопчетата са готови върху всяка една мигла се слагат едни и същи снопчета без да се съобразява с това дали миглата ще издържи. Този начин на миглопластиката е много по-натоварващ и изглежда по- неестествено. Също така, често именно при този метод се случват залепвания на снопчетата помежду си. Тъй като снопчето е по-голямо от миглата и поема повече лепило, обаче след залепване, често остава отстрани и се стича към следващото залепено снопче.
Нашето мнение е, че въпреки по-дългия период за направата на процедура, методът „косъм по косъм“ напълно си струва. Дори да ви се струва, че нямате това време, отделете си го веднъж на месец и си починете с приятна музика и атмосфера.
А сега най-интересното
Ефектите на Миглопластиката
С методът косъм по косъм има различни ефекти на миглопластиката, които могат да се постигат. Ще се опитам също така да дам препоръка по-надолу за това кой ефект на какви очи подхожда най-много.
Според обема:
– Частичен: изкуствените мигли се залепват само на някои места, примерно във външните ъгли на очите или се редуват миглите, върху които се залепват изкуствени с естествени такива. Този ефект е подходящ за дами с гъсти и дълги мигли по природа, които искат само да акцентират леко върху погледа си.
-Ефект класика: залепва се по една изкуствена мигла на всяка една естествена, като разбира се, клиентът или майсторът може да избере желаната извивка (за това прочетете по- надолу) и дължина. Това е най-естествения ефект. В резултат миглите стават по-дълги и изпъкнали.
– Ефект 1.5D: тук майсторът редува миглите, върху един естествен косъм залепва един изкуствен, върху следващия естествен косъм – 2 изкуствени косъма. В резултат обемът се увеличава с 1.5 пъти.
– Ефект 2D: върху всяка естествена мигла се залепват по 2 изкуствени. Миглите стават двойно по-гъсти.
– Ефект 3D: върху всяка естествена мигла се залепват по 3 изкуствени. Миглите стават тройно по-гъсти.
Така може да се продължи до 4D и нататък, но за ежедневно носене не препоръчаме повече от 4D ефект, тъй като трудно се поддържа и изглежда неестествено.
Според дължината на изкуствените мигли и ъгъла на поставянето им различаваме:
Миглопластика с Естествен Ефект
миглите се редуват от вътрешния ъгъл на окото, където се падат най-късите към по-дълги в зоната на апекса и отново къси във външния ъгъл на окото.
Ефект кукла
Ефект лисица
Ефект катерица:
Ефект котка/ “cat-eye”
Ефект „лъчи“ или Ким Кардашиян
– Извивка B – естествена извивка или най-малко извити миглички.
– Извивка С – силно извити мигли, с които също може да се направи естествена миглопластика.
– Извивка D- най-извитите мигли, ползват се за ефект кукла/ котка и други ефекти по желанието на клиента/ майстора.
След като прочетохте цялата теория за изкуствените мигли и какво може да се направи с тях, остава въпроса: „Каква миглопластика би подхождала на вас все пак?!“ Правилно е майсторът и клиентът да изберат най-подходящия ефект не само според формата на очите, но и според формата на лицето, тъй като тези очи трябва все пак да изглеждат добре в комбинация с другите черти на лицето.
Бърз и кратък справочник: Ефект естествен- подхожда на всички типове очи и лица, с този ефект няма грешка. Ако ви е трудно да определите кое ще ви отива най-много, един малък съвет:
Винаги започвайте от Класика/ естествен ефект, това е междругото и ефекта който получавате с вашата спирала. След този ефект може да се погледнете в огледалото заедно с майстора и да решите къде бихте искали повече обем (2D/3D…) и къде бихте искали да има акцент върху погледа за следващия път.
Ефект кукла- това е най-използвания ефект от японки и азиатки където горния клепач увисва и очите са кръгли. Този ефект доказано увеличава и отваря погледа при жени с малки очи и/ или увиснати клепачи.
Ефект лисица– този ефект удължава визуално окото. Препоръчва се за малки, кръгли очи с неувиснати клепачи.
Ефект катерица– подходящ за момичета с ктъгли/ малки очи които искат да си удължит визуално формата, но при това имат увиснати клепачи. Този ефект ще утънчи погледа и ще се избегне увисването на външния край на окото.